На головну сторінку

 

 

 

 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА

«ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ»

вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035, тел./факс: (044) 248-25-14

 21.03.2018 р. №22.1/10-644

Авторові і керівникові
медико-педагогічного проекту «Гармонія інтелекту і здоров’я»

Яновській Н. М.

 

Шановна Наталіє Миколаївно!

 

Юридичний коментар

 

За дорученням Міністерства освіти і науки України ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» повідомляє, що рукопис Типової інтегрованої корекційно-оздоровчої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти «Гармонія інтелекту і здоров’я» (авт. Яновська Н.М.) пройшов науково-методичну експертизу та був розглянутий на комісії з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол від 21 лютого 2018 року №3) на відповідність новому Державному стандарту початкової освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти») як освітня програма.

Відповідно до статті 67 Закону України «Про освіту» освітні програми дошкільної та загальної середньої освіти (крім типових і тих, що розроблені на основі типових) за результатами експертизи затверджуються центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами.

Враховуючи вищезазначене, Міністерство звернулось до Державної служби якості освіти (лист від 5 березня 2018 р. №1/12-2346) з проханням розглянути освітні програми (у тому числі «Гармонія інтелекту і здоров’я») щодо відповідності Державному стандарту початкової освіти та можливості їх використання для учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти у наступному навчальному році.


 

Подпись: О. М. Спірін
З повагою
в. о. дир
ектора                                   О. М. Спірін

 Козачище Н. В. 248-17-50

У листах-відписках (переважно від ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти») МОНУ всіляко перекручує чинне законодавство: цитуючи різні нормативні документи, робить хибні висновки. Виникає запитання: чи насправді в МОНУ працюють не професіонали, чи може в листах «професійно» прикриваються протиправні дії МОНУ, спрямовані на знищення конкурентних програм, задля фінансування лише двох затверджених програм НУШ-1 та НУШ-2.

В діях МОНУ прослідковується саме такий намір. Після схвалення 21.02.2018 р. експертами комісії МОНУ навчальної програми «Гармонія інтелекту та здоров'я» як типової освітньої програми, МОНУ переводить її в розряд освітніх програм та для відтермінування прийняття рішення щодо затвердження програми ініціює не передбачену чинним законодавством повторну експертизу в Державній службі якості освіти.